Rynek i sprzedaż
Rynek i sprzedaż
CATL i Seres podpisały długoterminową umowę na baterie dla Aito, linie w fabryce w Chongqing
Umowę strategiczną podpisano 10 października 2026 w Chongqing. Obejmuje dostawy baterii dla marki Aito i rozbudowę linii w zakładzie Seres.

Rynek i sprzedaż
UE i Chiny ogłosiły porozumienie dotyczące hybryd; wspólny komunikat nie podaje limitów
Po dwóch dniach rozmów w Pekinie Bruksela i Pekin ogłosiły 9 października porozumienie o handlu autami hybrydowymi. We wspólnym oświadczeniu nie ma żadnej liczby.
Rynek i sprzedaż
BYD wyprodukował 150-tysięczny pojazd użytkowy na nowe źródła energii: elektryczny ciągnik Q3
Jak podaje dział pojazdów użytkowych BYD, jubileuszowy egzemplarz zjechał z linii 9 października 2026 w zakładzie w Huai'an w prowincji Jiangsu.
Rynek i sprzedaż
Geely wchodzi do Kanady w 2027 roku: na razie bez modeli, cen i salonów
Geely Auto ogłosiło 9 października 2026 wejście na rynek kanadyjski w 2027 roku. Firma nie podała modeli, cen ani lokalizacji dealerów.
Rynek i sprzedaż
Onvo, rodzinna marka Nio, ma 200 000 dostaw łącznie, ale we wrześniu dostarczyła o 42,5 proc. mniej aut
Kamień milowy obejmuje dwa lata dostaw, ale tempo spadło: 8763 auta we wrześniu 2026 wobec 15 246 rok wcześniej.

Rynek i sprzedaż
Xiaomi Sky Nomad: ponad 70 000 potwierdzonych zamówień w 30 dni, ponad 10 000 dostaw we wrześniu
Xiaomi Auto podało, że pierwszy miesiąc sprzedaży hybrydowego SUV-a przyniósł ponad 70 000 zamówień. To zamówienia, a nie dostawy.
Rynek i sprzedaż
XPeng ogłosił nazwę Yoyo dla robotaxi, bez terminu uruchomienia usługi
Firma podała nazwę 8 października 2026 w serwisie Weibo. Chińska nazwa ma kojarzyć się z podróżą bez stresu.
Rynek i sprzedaż
BYD zarejestrowało 715 aut w Szwajcarii we wrześniu; Seal U DM-i prowadził wśród PHEV
BYD podało 715 nowych rejestracji w Szwajcarii we wrześniu 2026, o 280 procent więcej rok do roku. Firma poinformowała, że Seal U DM-i był najczęściej rejestrowanym plug-in hybridem zarówno w tym miesiącu, jak i od początku roku.
Rynek i sprzedaż
Niemcy, wrzesień 2026: Model Y liderem wśród aut elektrycznych, Leapmotor 10. wśród marek EV
Według danych KBA Tesla Model Y była we wrześniu 2026 najczęściej rejestrowanym autem elektrycznym w Niemczech. Leapmotor zajął 10. miejsce wśród marek EV.
Rynek i sprzedaż
Leapmotor podało 3943 brytyjskie rejestracje we wrześniu i 1,1 proc. udziału w rynku
Leapmotor poinformowało o 3943 rejestracjach w Wielkiej Brytanii we wrześniu 2026, swoim najmocniejszym miesiącu na tym rynku. Firma podała, że model B10 miał 1883 rejestracje.
Rynek i sprzedaż
Leapmotor dostarczyło 105 656 aut we wrześniu i 310 052 w III kwartale
Leapmotor podało 105 656 globalnych dostaw we wrześniu 2026 i 310 052 w całym trzecim kwartale. Firma podała wzrost kwartalny o 78,34 procent rok do roku.
Rynek i sprzedaż
Chery uruchomiło w Czechach infolinię; firma deklaruje obsługę 96 proc. zamówień na części w dobę
Chery uruchomiło czeską infolinię klienta 1 października 2026 r. W komunikacie opublikowanym tydzień później Astana Motors Czech podało, że ponad 96 proc. zamówień na części realizuje w ciągu 24 godzin.
Rynek i sprzedaż
Chery: model Q utrzymuje ponad 10 tys. sprzedaży miesięcznie, Freelander 8 zebrał 5 tys. zamówień
W komunikacie z 8 października Chery podało, że model Q sprzedaje się w liczbie ponad 10 tys. sztuk miesięcznie od sześciu miesięcy. Firma poinformowała też o ponad 5 tys. wiążących zamówień na Freelander 8 w ciągu 12 godzin od premiery.
Rynek i sprzedaż
Chery informuje o sprzedaży 8618 aut w Wielkiej Brytanii w sierpniu
W komunikacie wynikowym Chery podało 8618 sierpniowych sprzedaży na rynku brytyjskim i wzrost rok do roku o 249,61 proc. Firma wymieniła także trzy modele z jej marek w pierwszej dziesiątce rankingu modeli.
Rynek i sprzedaż
Chery podało 292 308 sprzedanych aut we wrześniu, w tym 133 310 NEV
Chery Group poinformowało, że we wrześniu 2026 sprzedało 292 308 samochodów, o 4,2 procent więcej niż rok wcześniej. Producent podał też 133 310 sprzedanych aut nowej energii, czyli BEV, PHEV i innych napędów zaliczanych przez firmę do NEV.
Rynek i sprzedaż
Geely sprzedało 292 168 aut we wrześniu 2026, o 7 procent więcej rok do roku
Geely Automobile Holdings podało wrześniową sprzedaż 292 168 samochodów. Oznacza to wzrost o 7 procent względem września 2025.
Rynek i sprzedaż
Nio dostarczyło 37 408 aut we wrześniu i 109 178 w trzecim kwartale
Nio podało, że we wrześniu dostarczyło 37 408 samochodów, a w trzecim kwartale 109 178. Wynik kwartalny był o 25,4 procent wyższy niż rok wcześniej.
Rynek i sprzedaż
ACEA: auta elektryczne miały 21,7 proc. unijnego rynku po ośmiu miesiącach 2026
ACEA podało 1 641 333 rejestracje nowych aut elektrycznych w Unii Europejskiej od stycznia do sierpnia 2026. Ich udział w rynku wyniósł 21,7 procent, wobec 15,8 procent rok wcześniej.
Rynek i sprzedaż
Leapmotor przekroczyło 1000 punktów sprzedaży i serwisu w Europie
Leapmotor poinformowało, że europejska sieć sprzedaży i serwisu przekroczyła 1000 punktów. Firma podała również, że w sierpniu Europa odpowiadała za 27 procent jej globalnych dostaw.
Rynek i sprzedaż
Denza dodała trzech partnerów sprzedaży i serwisu w Szwajcarii
Denza wyznaczyła trzech nowych partnerów do sprzedaży i obsługi samochodów w Szwajcarii. Są to firmy działające wcześniej również w sieci BYD.
